განმარტება, რაც სუს-მა მოაყოლა, ნიშნავს იმას, რომ დიდი ალბათობით, დავითაშვილს მოუწევს ან საპროცესო შეთანხმებაზე წასვლა, ან პატიმრობა – როგორც ჩანს, აქეთ
მედია: შეეხება თუ არა გრანტების შესახებ კანონი სალომე ზურაბიშვილს – რას ამბობენ ივანიშვილის გუნდში (ვიდეო)
“ხალხის ძალის” წევრი გურამ მაჭარაშვილი პირდაპირ ამბობს, რომ თუ გრანტების შესახებ ახალ კანონს ვინმე დაარღვევს, ყველა კანონის წინაშე აგებს პასუხს,
შალვა პაპუაშვილი – 70 წლის იუბილეს ვულოცავ „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარეს, უდიდეს ქველმოქმედსა და მეცენატს ბიძინა ივანიშვილს
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი „ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარეს, ბიძინა ივანიშვილს დაბადების დღეს ულოცავს. როგორც პარლამენტის თავმჯდომარე აღნიშნავს, ბიძინა ივანიშვილის წვლილი არაერთი მნიშვნელოვანი ეტაპის თანმხლები და
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი კობახიძის გადაწყვეტილებით, ზამთრის ოლიმპიადაზე ფიგურულ ციგურაობაში ვერცხლის მედლის მფლობელები ლუკა ბერულავას და ანასტასია მეტელკინა მილიონი ლარის ოდენობით პრემიას მიიღებენ, თითოეული
სამეცნიერო ლიტერატურაში ამ ყველაფერს ჰქვია „მაფია სახელმწიფო“ – ივანიშვილის რეჟიმს უნდა ირაკლი კობახიძის ხელმძღვანელობით ისე წარმოგვიჩინოს ყველაფერი, თითქოს ახალი ხელისუფლება მოვიდა სათავეში
ლავროვის თქმით, აშშ-ს მიერ ვენესუელის ნავთობსექტორში რუსეთის შეზღუდვა “დისკრიმინაციაა”
რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა 11 თებერვალს განაცხადა, რომ ვენესუელის ნავთობ ინდუსტრიაში რუსეთისა და სხვა ქვეყნების როლზე აშშ-ს მიერ დაწესებული ახალი შეზღუდვები
ფიშერი: ჩვენ გვსურს უვიზო რეჟიმის შენარჩუნება, შემდეგი ნაბიჯი დამოკიდებულია საქართველოზე
გერმანიის ელჩი საქართველოში, პეტერ ფიშერი ინტერპრესნიუსთან ინტერვიუში ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის შესაძლო შეჩერებასთან დაკავშირებით ამბობს, რომ ყველაფერი საქართველოზეა დამოკიდებული. ფიშერის თქმით,
ზურაბ პაპასქირი: სოხუმის უნივერსიტეტის ლიკვიდაციის პროცესი დაწყებულია
“სოხუმის უნივერსიტეტის ლიკვიდაციის პროცესი დაწყებულია” – ასე გამოეხმაურა პროფესორი ზურაბ პაპასქირი ირაკლი კობახიძის განათლების რეფორმის ფარგლებში, სახელმწიფო უნივერსიტეტებში კვოტების განაწილების
გია ვოლსკი: ფაქტია, რომ ყველა შემთხვევაში, ჩვენ ირანის აყირავება არ გვაწყობს იმიტომ, რომ …
…ფაქტია, რომ ყველა შემთხვევაში, ჩვენ ირანის აყირავება არ გვაწყობს იმიტომ, რომ დესტაბილიზაციის ჯაჭვი წარმოიშვება ისეთი, რომელიც გადასწვდება იმ ყურეს, რომელსაც
ირანის უსაფრთხოების ძალებმა ანტისამთავრობო აქციაზე ორსული ქალი, შოლეჰ სოტუდეჰი მოკლეს
ირანის უსაფრთხოების ძალებმა ანტისამთავრობო აქციაზე ორსული ქალი, შოლეჰ სოტუდეჰი მოკლეს. შემთხვევა 2026 წლის 10 იანვრის საღამოს მოხდა. ახალგაზრდა ქალს სამთავრობო
დავით ჩიხელიძე უნგრეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის განცხადებაზე: საქართველოს მომავალი უნდა განისაზღვროს თბილისში, ქართველი ხალხის ჩართულობით და არა დასავლეთში
ექსპერტი დავით ჩიხელიძე, სოციალურ ქსელში, უნგრეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის განცხადებას ეხმიანება, რომელმაც თქვა, რომ „ბრიუსელი შეაქებდა საქართველოს თუკი ისინი ომში
თამთა მეგრელიშვილი: გეკა გელაძის ხელმძღვანელობით, შსს-მ რეგისტრირებული დანაშაულის გახსნის მაჩვენებლის ისტორიული ნიშნული დააფიქსირა
“შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, რეგისტრირებული დანაშაულის გახსნის მაჩვენებლის ისტორიული ნიშნული დააფიქსირა! რეგისტრირებული დანაშაულის გახსნის მაჩვენებლის ისტორიულად მაღალი დონე მკაფიოდ ადასტურებს, რომ
ლევან კოჭლოშვილი „მოსკოვის მექანიზმის“ ამოქმედებაზე: ეს რადიკალების და მათი მოკავშირე NGO-ების მხრიდან კიდევ ერთი საცირკო სანახაობაა
„ჰელსინკის კომისიაზე საქართველოს საკითხის მოსმენის გადადებამ კიდევ ერთხელ აჩვენა, რომ რეალური საფუძველი არ არსებობს, თუმცა, რადიკალური ძალები მაინც აგრძელებენ სცენარით
ეკა სეფაშვილი ეუთო-ს წევრი 24 ქვეყნის გადაწყვეტილებაზე: რამდენიც სურთ, იმდენი კვლევითი მისია გამოაგზავნონ
პარტია „ხალხის ძალის“ საერთაშორისო ურთიერთობათა მდივანი, ეკა სეფაშვილი მედიასთან საუბარში ეხმიანება ეუთო-ს 24 ქვეყნის გადაწყვეტილებას, რომლის თანახმადაც საქართველოში ადამიანის უფლებათა
ლევან სანიკიძე: …ამ ხალხის პატრონი რა პირით კრძალავთ სხვა პარტიას, ეძახით სხვას უსამშობლოს და მოღალატეს? არ გამოვა პასუხისმგებლობისგან გაქცევა და “ბიძინამ არ იცოდა”- ს ძახილი
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი, ლევან სანიკიძე: ძვირფასო ქართული ოცნების ამომრჩევლებო! თქვენივე გამოძიების ვერსიით, თქვენს პარტიას ჰყავდა: ორჯერ ნაპრემიერალი ღარიბაშვილი
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი კობახიძის გადაწყვეტილებით, ზამთრის ოლიმპიადაზე ფიგურულ ციგურაობაში ვერცხლის მედლის მფლობელები ლუკა
„საქართველოს უნივერსიტეტის“ რექტორის მრჩეველი ტექნოლოგიების მიმართულებით, ნანა დიხამინჯია: ჯერ ერთი,
გვარდიოლა – ფეხბურთის ჩე გევერა, კატალონიელი კალატოზის შვილი, რომელმაც ფეხბურთი შეცვალა და პოლიტიკაზეც ხმამაღლა საუბრობს: “ერთმანეთს ვკლავთ და რისთვის?”
მნიშვნელობა არ აქვს გიყვართ, თუ გეზიზღებათ – მის განსაკუთრებულ ნიჭს
თინათინ რუხაძე: მიხარია, რომ საქართველოსა და სლოვაკეთს შორის კულტურული ურთიერთობის კიდევ უფრო გასაღრმავებლად ორივე მხარე გამოვხატავთ დიდ სურვილსა და მზადყოფნას
კულტურის მინისტრი თინათინ რუხაძე: სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, სლოვაკეთის რესპუბლიკაში ვიმყოფები.
16 თებერვალს, გამომცემლობა „ინტელექტი“ და „ბიბლუსი“ გეპატიჟებათ ბექა ქურხულის ახალი წიგნის „უკრაინული დღეები 3“-ის წარდგენაზე
16 თებერვალს, 18:30 საათზე გამომცემლობა „ინტელექტი“ და „ბიბლუსი“ გეპატიჟებათ ბექა
“ჭექა-ქუხილი ხანგრძლივი აპლოდისმენტები… ეს იყო გააზრებული ესთეტიკის ცისარტყელა, რომელიც, თავმდაბალი პიანისტის მიერ იყო შექმნილი”