Fontana di Trevi-დან ამოღებული თანხა რომის ბიუჯეტში არ ხვდება; იგი მთლიანად ხმარდება „კარიტასის“ სოციალური სუპერმარკეტების დაფინანსებას
Fontana di Trevi-დან მონეტების ამოღების პროცესი როგორც წესი, ორშაბათ დილით იწყება და მკაცრად პოლიციის მეთვალყურეობის ქვეშ ტარდება. მუშები გრძელი ცოცხებითა
მედია: „შავი ჯიპებით მიჰყავთ შვილები სკოლებში, არ იციან, რომ სიღარიბე არსებობს“ – ქუჩის გამოკითხვა ბათუმში (ვიდეო)
„ოცნების“ პრემიერმა, ირაკლი კობახიძემ პარლამენტში გამოსვლის დროს თქვა, რომ საქართველოში შობადობის კატასტროფული კლების მიზეზი ეკონომიკური და სოციალური პრობლემების კი არა,„მსოფლმხედველობრივი
„ძალიან რთულია ახსნა, რატომ არ ქრება ჩვენი ეკრანი?!“
საქართველოში დამოუკიდებელ მედიას მუშაობა წნეხის ქვეშ უწევს. „ქართული ოცნება“ მედიის შემზღუდავ საკანონმდებლო ცვლილებებს ერთიმეორის მიყოლებით იღებს. დაფინანსების გზების გადაკეტვა ერთ-ერთი
“გელა ხასაია ისაა დანაზოგით რომ სოხუმში იყიდა ბინა, სადაც ვეღარ ჩადის, რადგან იქაც მრავალწლიანი ციხე ელოდება ქართული დროშით სირბილისთვის… შაბათი მარშის დღეა. მე გავდივარ გელასთვის…”
პოლიტიკოსი ზურაბ ჯაფარიძე: გუშინ იყო გელა ხასაიას სასამართლო პროცესი გელა ისაა ყოველთვის ყველას რომ ეხმარება, სულ სხვებზე რომ ნერვიულობს, ნებისმიერ
სენატორი კრუზი: შესაძლოა, მომდევნო 6 თვეში ირანში, ვენესუელასა და კუბაში რეჟიმები დაემხონ
სრულად შესაძლებელია, რომ მომდევნო ექვს თვეში ირანში, ვენესუელასა და კუბაში რეჟიმების დამხობა ვიხილოთ და შესაძლოა, ასევე ვნახოთ, რომ ისინი ისეთმა
ლავროვის თქმით, აშშ-ს მიერ ვენესუელის ნავთობსექტორში რუსეთის შეზღუდვა “დისკრიმინაციაა”
რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა 11 თებერვალს განაცხადა, რომ ვენესუელის ნავთობ ინდუსტრიაში რუსეთისა და სხვა ქვეყნების როლზე აშშ-ს მიერ დაწესებული ახალი შეზღუდვები
ფიშერი: ჩვენ გვსურს უვიზო რეჟიმის შენარჩუნება, შემდეგი ნაბიჯი დამოკიდებულია საქართველოზე
გერმანიის ელჩი საქართველოში, პეტერ ფიშერი ინტერპრესნიუსთან ინტერვიუში ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის შესაძლო შეჩერებასთან დაკავშირებით ამბობს, რომ ყველაფერი საქართველოზეა დამოკიდებული. ფიშერის თქმით,
ზურაბ პაპასქირი: სოხუმის უნივერსიტეტის ლიკვიდაციის პროცესი დაწყებულია
“სოხუმის უნივერსიტეტის ლიკვიდაციის პროცესი დაწყებულია” – ასე გამოეხმაურა პროფესორი ზურაბ პაპასქირი ირაკლი კობახიძის განათლების რეფორმის ფარგლებში, სახელმწიფო უნივერსიტეტებში კვოტების განაწილების
გია ვოლსკი: ფაქტია, რომ ყველა შემთხვევაში, ჩვენ ირანის აყირავება არ გვაწყობს იმიტომ, რომ …
…ფაქტია, რომ ყველა შემთხვევაში, ჩვენ ირანის აყირავება არ გვაწყობს იმიტომ, რომ დესტაბილიზაციის ჯაჭვი წარმოიშვება ისეთი, რომელიც გადასწვდება იმ ყურეს, რომელსაც
ირანის უსაფრთხოების ძალებმა ანტისამთავრობო აქციაზე ორსული ქალი, შოლეჰ სოტუდეჰი მოკლეს
ირანის უსაფრთხოების ძალებმა ანტისამთავრობო აქციაზე ორსული ქალი, შოლეჰ სოტუდეჰი მოკლეს. შემთხვევა 2026 წლის 10 იანვრის საღამოს მოხდა. ახალგაზრდა ქალს სამთავრობო
დავით ჩიხელიძე უნგრეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის განცხადებაზე: საქართველოს მომავალი უნდა განისაზღვროს თბილისში, ქართველი ხალხის ჩართულობით და არა დასავლეთში
ექსპერტი დავით ჩიხელიძე, სოციალურ ქსელში, უნგრეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის განცხადებას ეხმიანება, რომელმაც თქვა, რომ „ბრიუსელი შეაქებდა საქართველოს თუკი ისინი ომში
თამთა მეგრელიშვილი: გეკა გელაძის ხელმძღვანელობით, შსს-მ რეგისტრირებული დანაშაულის გახსნის მაჩვენებლის ისტორიული ნიშნული დააფიქსირა
“შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, რეგისტრირებული დანაშაულის გახსნის მაჩვენებლის ისტორიული ნიშნული დააფიქსირა! რეგისტრირებული დანაშაულის გახსნის მაჩვენებლის ისტორიულად მაღალი დონე მკაფიოდ ადასტურებს, რომ
ლევან კოჭლოშვილი „მოსკოვის მექანიზმის“ ამოქმედებაზე: ეს რადიკალების და მათი მოკავშირე NGO-ების მხრიდან კიდევ ერთი საცირკო სანახაობაა
„ჰელსინკის კომისიაზე საქართველოს საკითხის მოსმენის გადადებამ კიდევ ერთხელ აჩვენა, რომ რეალური საფუძველი არ არსებობს, თუმცა, რადიკალური ძალები მაინც აგრძელებენ სცენარით
ეკა სეფაშვილი ეუთო-ს წევრი 24 ქვეყნის გადაწყვეტილებაზე: რამდენიც სურთ, იმდენი კვლევითი მისია გამოაგზავნონ
პარტია „ხალხის ძალის“ საერთაშორისო ურთიერთობათა მდივანი, ეკა სეფაშვილი მედიასთან საუბარში ეხმიანება ეუთო-ს 24 ქვეყნის გადაწყვეტილებას, რომლის თანახმადაც საქართველოში ადამიანის უფლებათა
ლევან სანიკიძე: …ამ ხალხის პატრონი რა პირით კრძალავთ სხვა პარტიას, ეძახით სხვას უსამშობლოს და მოღალატეს? არ გამოვა პასუხისმგებლობისგან გაქცევა და “ბიძინამ არ იცოდა”- ს ძახილი
„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი ლიდერი, ლევან სანიკიძე: ძვირფასო ქართული ოცნების ამომრჩევლებო! თქვენივე გამოძიების ვერსიით, თქვენს პარტიას ჰყავდა: ორჯერ ნაპრემიერალი ღარიბაშვილი
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი კობახიძის გადაწყვეტილებით, ზამთრის ოლიმპიადაზე ფიგურულ ციგურაობაში ვერცხლის მედლის მფლობელები ლუკა
„საქართველოს უნივერსიტეტის“ რექტორის მრჩეველი ტექნოლოგიების მიმართულებით, ნანა დიხამინჯია: ჯერ ერთი,
გვარდიოლა – ფეხბურთის ჩე გევერა, კატალონიელი კალატოზის შვილი, რომელმაც ფეხბურთი შეცვალა და პოლიტიკაზეც ხმამაღლა საუბრობს: “ერთმანეთს ვკლავთ და რისთვის?”