ბექა კობახიძე: ხვალ არის მამუკა ხაზარაძის სასამართლო პროცესი… შავი დღეებია საქართველოში და კიდევ უფრო გაშავდება. ბოლოს, ყველას მოგადგებიან
“ხვალ არის მამუკა ხაზარაძე Mamuka Khazaradze-ს სასამართლო პროცესი. წულუკიან-რუსეთის “კომისიის” ფარგლებში პირველი პოლიტიკოსია, ვისაც ბრალი წაუყენეს. რა გადაწყვეტილებას დაუწერენ ხვალ
ორბანის საწინააღმდეგო აქციაზე, ახალგაზრდები რუსებს გინებით ამკობენ (ვიდეო)
უნგრეთი. ორბანის საწინააღმდეგო აქციაზე, ახალგაზრდები რუსებს გინებით ამკობენ.
ბუდაპეშტში, ორბანის საწინააღმდეგო მიტინგზე, პროტესტანტების მიერ, თავისუფლების ხიდის ბლოკირების აღსაკვეთად, ადგილზე მოსული სპეცრაზმელები, მომიტინგეებმა ხიდიდან გაყარეს (ვიდეო)
უნგრეთის დედაქალაქ ბუდაპეშტში, ორბანის საწინააღმდეგო მიტინგზე, პროტესტანტების მიერ, თავისუფლების ხიდის ბლოკირების აღსაკვეთად, ადგილზე მოსული სპეცრაზმელები, მომიტინგეებმა ხიდიდან გაყარეს.
World Press Photo-მა უპასუხა ქართველი ფოტოგრაფების კრიტიკას
World Press Photo აცხადებს, რომ გააუმჯობესებს კონკურსის წესებს – ასე უპასუხა ორგანიზაციამ ქართველი ფოტოჟურნალისტებისა და ფოტოდოკუმენტალისტების კრიტიკას, რაც გამოიწვია 2025
SJC: ლუკა კინწურაშვილმა ადვოკატს უთხრა, რომ პოლიციამ სრულად ორჯერ გააშიშვლა
სოციალური სამართლიანობის ცენტრი 31 მარტს, პოლიციის მიერ ლუკა კინწურაშვილის უკანონო დაკავების ფაქტს ეხმაურება და მიიჩნევს, რომ ეს შემთხვევა კიდევ ერთი
პროკურატურამ მამუკა ხაზარაძისთვის აღკვეთის ღონისძიების გამოყენებაზე სასამართლოს მიმართა
პროკურატურამ ძლიერი საქართველოს ლიდერს მამუკა ხაზარაძეს ბრალი წაუყენა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 349-ე მუხლით, რომელიც ქათული ოცნების პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო
სანტე: 2018-ში ჩვენ აღმოვაჩინეთ შეუსაბამობა “ყვარლის ბაგის” რძეში, უარი ვთქვით გამოყენებაზე
რადიო თავისუფლების ჟურნალისტურ გამოძიებასთან დაკავშირებით კომპანია სანტე განცხადებას ავრცელებს და აცხადებს, რომ “ხარისხის სტანდარტებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში რძე უბრუნდება ფერმას და
დროა: პრობლემაა თვითმმართველობის არჩევნებზე უარის შესახებ მკაფიო საერთო პოზიციის არარსებობა
პარტია დროა განცხადებას ავრცელებს და აცხადებს, რომ სტრატეგიულ პრობლემად მიიჩნევს ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნებში მონაწილეობაზე უარის შესახებ მკაფიო პოზიციის არარსებობას. ამასთან,
სალომე ზურაბიშვილს დიდი ბრიტანეთის პარლამენტის საგარეო საქმეთა კომიტეტზე უსმენენ
აქციებისას სხვადასხვა დროს არის დაკავებული დაახლოებით 400 ადამიანი, 50 ამ დრომდე ციხეში რჩება, 125-დღიანი პროტესტის დროს გადაღებული ყველა სურათი და
პარლამენტის სასახლეს კვლავ გაუხსნეს ცეცხლი პიროტექნიკით, საელჩოების მხრიდან მოველი დაგმობას, მით უმეტეს, ეს მოხდა მათ მიერ დაფინანსებული „ენჯეოების“ ორგანიზებულ აქციაზე
დონალდ ტრამპი იმედგაცრუებულია როგორც ვოლოდიმირ ზელენსკით, ასევე ვლადიმირ პუტინით – თეთრი სახლის პრეს-სპიკერი
დონალდ ტრამპი იმედგაცრუებულია როგორც ვოლოდიმირ ზელენსკით, ასევე ვლადიმირ პუტინით – თეთრი სახლის პრეს-სპიკერი თეთრი სახლის პრესმდივანმა, კაროლინ ლევიტმა განაცხადა, რომ
ოკუპირებული ტერიტორიების საკითხის გადაწყვეტის გასაღები არის რუსული ჯარების გაყვანა. არ მგონია, რომ რუსეთი ამას უახლოეს მომავალში აპირებს
ოკუპირებული ტერიტორიების საკითხის გადაწყვეტის გასაღები არის რუსული ჯარების გაყვანა. არ მგონია, რომ რუსეთი ამას უახლოეს მომავალში აპირებს შეიძლება ითქვას, რომ
“დიფ სთეითის” მძევლობიდან გათავისუფლების შანსი ყველას უნდა მიეცეს, მათ შორის – გუშინდელ სიტუაციურ “მოწინააღმდეგეებს“
“დიფ სთეითის” მძევლობიდან გათავისუფლების შანსი ყველას უნდა მიეცეს, მათ შორის – გუშინდელ სიტუაციურ “მოწინააღმდეგეებს“ „ხალხის ძალის“ წევრი დავით ქართველიშვილი სოციალურ
საქართველო, რომელიც ტრადიციულ ევროპულ ცივილიზაციას მიაკუთვნებს თავს და ქრისტიანულ-განმანათლებლურ ტრადიციას ეფუძნება, ვფიქრობ, სიჯანსაღის კუნძულად შეიძლება გამოჩნდეს დღევანდელი ცრუ-ლიბერალიზმით ძლიერ დაზიანებული