თბილისის საქალაქო სასამართლოში, ზვიად ცეცხლაძისა და კიდევ შვიდი პირის სასამართლო პროცესი მიმდინარეობს
თბილისის საქალაქო სასამართლოში, პარლამენტთან მიმდინარე საპროტესტო აქციების დროს ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების და მასში მონაწილეობის ბრალდებით დაკავებული ზვიად ცეცხლაძისა და კიდევ შვიდი პირის სასამართლო პროცესი მიმდინარეობს.
დღევანდელ სხდომაზე დაცვის მხარის მტკიცებულებების გამოკვლევა უნდა მომხდარიყო, კერძოდ, სასამართლო პროცესზე ადვოკატ გუჯა ავსაჯანიშვილის მიერ მოყვანილ მოწმეებს ჩვენება უნდა მიეცათ, თუმცა ბრალდების მხარემ აღნიშნული მოწმეების მიერ მიცემული ჩვენებების უდავოდ ცნობა მოითხოვა, რაც მოსამართლემ დააკმაყოფილა.
ასევე, ბრალდებულების თორნიკე გოშაძისა და ირაკლი მიმინოშვილის ადვოკატმა, ნინო ლომინაძემ შუამდგომლობა დააყენა, რომ სისხლის სამართლის საქმეში ლევან სამხარაულის ექსპერტიზის დასკვნაც დამატებულიყო და დასაკითხ პირთა სიაში 2 პირის დამატება მომხდარიყო. ბრალდების მხარემ, ადვოკატების მიერ ექსპერტიზის დასკვნები უდაოდ ცნო, რის შემდეგაც მოსამართლემ აღნიშნული შუამდგომლობა დააკმაყოფილა.
ასევე, სასამართლოზე გაჟღერდა ინფორმაცია, რომ ბრალდებულები ჩვენებას არ მისცემენ და საბოლოო სიტყვის უფლებით ისარგებლებენ.