ჩვენს ევროპელ, ჭკუის მასწავლებელ მეგობრებს ვურჩევდი, თავი დაანებონ საქართველოსთვის მითითებების მიცემას – ჩვენი ქვეყანა დამოუკიდებელი სახელმწიფოა და თავად განსაზღვრავს თავის პოლიტიკას
„ფსევდოლიბერალურმა პოლიტიკამ მთელი მსოფლიო მიიყვანა ძალიან ცუდ შედეგამდე. ამ პოლიტიკამ კრახი განიცადა“, – ამის შესახებ მედიასთან საპარლამენტო პოლიტიკური ჯგუფ „ხალხის ძალის“ ხელმძღვანელმა მ განაცხადა, საქართველოს ეროვნული ინტერესების მოწინააღმდეგეების შესახებ კომენტირებისას.
მისი თქმით, საქართველო არის დამოუკიდებელი სახელმწიფო და ის თავად განსაზღვრავს იმ პოლიტიკას, რა დაკვეთასაც საკუთარი მოქალაქეებისგან იღებს.
„ჩვენს ევროპელ, ჭკუის მასწავლებელ მეგობრებს ვურჩევდი, რომ დაანებონ თავი საქართველოსთვის მითითებების გაცემის პოლიტიკის გატარებას. საქართველო არის დამოუკიდებელი სახელმწიფო და ის თავად განსაზღვრავს თავის პოლიტიკას. ამ დაკვეთას კი საკუთარი მოქალაქეებისგან იღებს.
ჩვენ ვაპირებთ ფასეულობებისა და ქვეყნის რეალური სუვერენიტეტის შენარჩუნებას და კიდევ უფრო გაძლიერებას“, – აღნიშნა დიმიტრი ხუნდაძემ.
Next: უკვე შერჩეული გვყავს კანდიდატი, ვინც იქნება ჩვენი ელჩი -ში და ჩვენი ურთიერთობების გადატვირთვა და ახალი ფურცლიდან დაწყება მოხდება და რეალური პარტნიორობის