ეს უკვე ღიად ლგბტ აქციაა! – ნინო ფოჩხუა
ნინო ფოჩხუა “უცხოური გავლენის გამჭვირვალობის შესახებ” კანონპროექტის წინააღმდეგ გამართულ აქციებს ეხმიანება და სოციალურ ქსელში აქვეყნებს აქციის მონაწილეების საპროტესტო ბანერებს და აღნიშნავს, რომ ეს ღიად ლგბტ აქციაა.
“ეს უკვე ღიად ლგბტ აქციაა! ყველა ადამიანს აქვს უფლება იცხოვროს ისე როგორც სურს, ამაზე არ ვდავობთ.
ბევრ ლგბტ ადამიანს ვიცნობ, რომლებსაც ვერც დაეტოლება ზოგიერთი ჰეტერო ადამიანი. ცხოვრობენ მშვიდად, შრომობენ და არასდროს არ გახვევენ თავს თავის პირად ცხოვრებას. მიყვარს ეს ადამიანები. ამ აქციის მონაწილეებმა თუ იციან, რომ ის ადამიანები, ვინც ვახსენე, გმობენ ასეთ ქცევას, რაც დღეს ხდება აქციაზე.
ეს არის მარაზმი, დაცინვა და უპატივისცემლობა საკუთარი მოქალაქეების. აი ამას კრძალავს ახალი კანონი, პროპაგანდას და ჩვენი ქვეყნის მენტალობისთვის მიუღებელ ქცევას, თორემ ადამიანთა უფლებების დაცვა ეხლა რომ არის ამ მმართველი გუნდის ხელში, არასდროს ყოფილა. თვითონ მომიტინგეები ამბობენ, (მე არ ვიცი, შეიძლება წამოცდენაა) რომ არც ცენზურა არსებობს და სრულ თავისუფლებაში არიან. მინდა გაიხსენონ და დაიმახსოვრონ ამ აქციების ორგანიზატორებმა, არასდროს არც ადრე და არც ეხლა ვინც იკადრა და დაცინა თავისი ქვეყნის საზოგადოებას, ვერასდროს მიუღწევია მიზნისთვის- წერს ნინო ფოჩხუა.
პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილება, შეიქმნას მთავრობის საქმიანობის ეფექტიანობის დეპარტამენტი, არის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილება, რომელიც საშუალებას მისცემს ახლადშექმნილ დეპარტამენტს, რომ გააკონტროლოს სხვადასხვა რგოლის გადაწყვეტილებათა შესრულების ეფექტიანობა
„ნაციონალური მოძრაობის“ მიერ მარიამ რატიანის ოჯახის ტერორზე: მე არა მაქვს იმის იმედი, რომ ამ საბრალო ქალის და მისი ოჯახის ტრაგედია რაიმე ემპათიას გამოიწვევს იმ “ბაბლში” დღეს რომ რუსთაველზე შეიკრიბება