ჩინეთის საგარეო მინისტრი – ჩვენ სრულად გვესმის რუსეთის და მხარს ვუჭერთ მას – რუსეთ-ჩინეთის ურთიერთობები ტაიშანის მთასავით ურღვევი და მტკიცეა
რუსეთსა და ჩინეთს შორის ურთიერთობები ურყევი და ძლიერია, პეკინი მხარს უჭერს მოსკოვს, – ამის შესახებ ჩინეთის საგარეო საქმეთა მინისტრმა, ვან
თეთრი სახლი – დონალდ ტრამპი უკმაყოფილოა ვოლოდიმირ ზელენსკის და ვლადიმერ პუტინის კომენტარებით
აშშ-ის პრეზიდენტი, დონალდ ტრამპი უკმაყოფილოა უკრაინისა და რუსეთის ლიდერების, ვოლოდიმირ ზელენსკის და ვლადიმერ პუტინის განცხადებებით, – ამის შესახებ თეთრი სახლის
“არა, მას არ ეშინია ასეთი აქციების, მაგრამ ის მიიღებს იმას, რისიც მართლა ეშინია” – ლაშა ბერულავა.
ჟურნალისტი, ლაშა ბერულავა: რატომ თავიდანვე, 2012-13 წლებში არ დაიწყო ეს იურიდიული პროცედურები, თუ ამას აპირებდაო, სადღაც შემხვდა ეს შეკითხვა. არ
,, ახლა ზურაბიშვილის კრიტიკა სრულიად ლეგიტიმურია, უბრალოდ, “ხალხზე უფრო ჭკვიანების” აზრით, არამიზანშეწონილი” – ზაზა ბიბილაშვილი
ჭავჭავაძის ცენტრის თანადამფუძნებელი, ზაზა ბიბილაშვილი: ,,პრაგმატული კითხვა: სალომე ზურაბიშვილი რომ დაჯდეს ეთერში და თქვას, ქოცი ვჭამე, როცა წითელუბნის დაბომბვა და
“თავისუფლება მიშას” პლაკატიანი ხალხის გაყრა პირველი რიგებიდან შეუძლებელია, აგრესიულები არიან, ვერც დაელაპარაკები“ – ბაია პატარაია
უფლებადამცველი ბაია პატარაია: “თავისუფლება მიშას” პლაკატიან ხალხზე ყველაზე მთავარი ისაა, რომ ისინი არ უსმენენ არც მიშას პარტიის ლიდერებს და არც
ბრიტანული Byline Times ვრცელ გამოძიებას აქვეყნებს და ბიძინა ივანიშვილის მოსკოვის რეჟიმთან კავშირებზე წერს. გამოძიების თანახმად, დიდ ბრიტანეთში დაფუძნებული ფინანსური კომპანია
პოლიციამ აქციიდან მომავალი თსუ-ის ლექტორი გიორგი წოწკოლაური და სანდრო ლიპარტელიანი დააკავა
პოლიციამ რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციიდან მომავალი 2 მოქალაქე დააკავა. დაკავებული არიან თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი გიორგი წოწკოლაური და სანდრო
შსს ამბობს, რომ აქციის მონაწილეებმა პიროტექნიკის გამოყენება დაიწყეს და რეაგირებით იმუქრება
შინაგან საქმეთა სამინისტრო რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს და აცხადებს, რომ აქციის მონაწილეთა ნაწილმა დაიწყო პიროტექნიკის გამოყენება, რაც
ზურაბიშვილის თქმით, ოცნება კრემლში დაწერილი სცენარით მოქმედებს
საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი ამბობს, რომ ქართული ოცნება კრემლში დაწერილი სცენარით მოქმედებს. ეს განცხადება მან TV პირველთან ინტერვიუში გააკეთა. მისი
ზურაბიშვილი: შეიქმნას წინააღმდეგობის პლატფორმა პროევროპული პოლიტიკური სპექტრის მონაწილეობით
საქართველოს პრეზიდენტის სალომე ზურაბიშვილის ინიციატივაა, შეიქმნას წინააღმდეგობის პლატფორმა პროევროპული პოლიტიკური სპექტრის მონაწილეობით. ამის შესახებ მან რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე,
ვინც სალომეს გამოსვლის ტექსტი დაუწერა, არის ბრიყვი – ელისო კილაძე
ვინც სალომეს გამოსვლის ტექსტი დაუწერა, არის ბრიყვი – ელისო კილაძე ვინც სალომეს გამოსვლის ტექსტი დაუწერა,- არის ბრიყვი!”- წერს ელისო კილაძე
ნაცმოძრაობის” წარმომადგენლებმა მხარი დაუჭირეს რეზოლუციას, რომელშიც ქართველ სამხედროებზე იყო დაშვება, რომ ჩაიდინეს ომის დანაშაული თუკი შეიძლება ადამიანმა მოიფიქროს ბოროტება საკუთარი