ირანი ჩაგოსის კუნძულებზე მდებარე ამერიკული ბაზის დაბომბვაზე მსჯელობს
ირანის შეიარაღებულმა ძალებმა ხელისუფლებას ჩაგოსის კუნძულებზე მდებარე აშშ-ს სამხედრო ბაზის დაბომბვისკენ მოუწოდებენ. ინფორმაციას გამოცემა Telegraph ირანელ სამხედრო მაღალჩინოსანზე დაყრდნობით ავრცელებს. სამხედროს
სუხიშვილები, 1958 წელი (ვიდეო)
სუხიშვილები, 1958 წელი. სხვა შესანიშნავ სოლისტებთან ერთად, ბოლოს არაჩვეულებრივი ბათუმელი მოცეკვავე იური (ციმციმა) ცინცაძე.
ნანუკა ჟორჟოლიანი: რუსთავი 2 ის უფროსმა ვაკომ, წინასწარ რა იცოდა, რა უნდა ეყვირათ?
“რუსთავი 2 ის უფროსმა ვაკომ, წინასწარ რა იცოდა, რა უნდა ეყვირათ?” – წერს ნანუკა ჟორჟოლიანი სოციალურ ქსელში.
პოლიციამ მოქალაქე გააჩერა და „ტელეგრამის“ დათვალიერება მოსთხოვა, უარის შემდეგ ვერ ვპოულობთ – ადვოკატი
საპროტესტო დემონსტრაციების ერთ-ერთი მონაწილე, ლუკა კინწურაშვილი, რომელიც პოლიციამ გააჩერა და „ტელეგრამის“ დათვალიერება მოსთხოვა, 20:00 საათის შემდეგ არ გამოდის ხაზზე და
Byline Times გამოძიებას აქვეყნებს ბიძინა ივანიშვილის რუსულ კავშირებსა და კორუფციულ სკანდალზე
ბრიტანული Byline Times ვრცელ გამოძიებას აქვეყნებს და ბიძინა ივანიშვილის მოსკოვის რეჟიმთან კავშირებზე წერს. გამოძიების თანახმად, დიდ ბრიტანეთში დაფუძნებული ფინანსური კომპანია Hunnewell Partners,
ბრიტანული Byline Times ვრცელ გამოძიებას აქვეყნებს და ბიძინა ივანიშვილის მოსკოვის რეჟიმთან კავშირებზე წერს. გამოძიების თანახმად, დიდ ბრიტანეთში დაფუძნებული ფინანსური კომპანია
პოლიციამ აქციიდან მომავალი თსუ-ის ლექტორი გიორგი წოწკოლაური და სანდრო ლიპარტელიანი დააკავა
პოლიციამ რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციიდან მომავალი 2 მოქალაქე დააკავა. დაკავებული არიან თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლექტორი გიორგი წოწკოლაური და სანდრო
შსს ამბობს, რომ აქციის მონაწილეებმა პიროტექნიკის გამოყენება დაიწყეს და რეაგირებით იმუქრება
შინაგან საქმეთა სამინისტრო რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს და აცხადებს, რომ აქციის მონაწილეთა ნაწილმა დაიწყო პიროტექნიკის გამოყენება, რაც
ზურაბიშვილის თქმით, ოცნება კრემლში დაწერილი სცენარით მოქმედებს
საქართველოს პრეზიდენტი სალომე ზურაბიშვილი ამბობს, რომ ქართული ოცნება კრემლში დაწერილი სცენარით მოქმედებს. ეს განცხადება მან TV პირველთან ინტერვიუში გააკეთა. მისი
ზურაბიშვილი: შეიქმნას წინააღმდეგობის პლატფორმა პროევროპული პოლიტიკური სპექტრის მონაწილეობით
საქართველოს პრეზიდენტის სალომე ზურაბიშვილის ინიციატივაა, შეიქმნას წინააღმდეგობის პლატფორმა პროევროპული პოლიტიკური სპექტრის მონაწილეობით. ამის შესახებ მან რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე,
ვინც სალომეს გამოსვლის ტექსტი დაუწერა, არის ბრიყვი – ელისო კილაძე
ვინც სალომეს გამოსვლის ტექსტი დაუწერა, არის ბრიყვი – ელისო კილაძე ვინც სალომეს გამოსვლის ტექსტი დაუწერა,- არის ბრიყვი!”- წერს ელისო კილაძე
ნაცმოძრაობის” წარმომადგენლებმა მხარი დაუჭირეს რეზოლუციას, რომელშიც ქართველ სამხედროებზე იყო დაშვება, რომ ჩაიდინეს ომის დანაშაული თუკი შეიძლება ადამიანმა მოიფიქროს ბოროტება საკუთარი