„ქართული ოცნების“ მიერ პარლამენტში ინიციირებული ცვლილებებით, საკონსტიტუციო სასამართლოს 9-თვიანი ვადა უწესდება პარტიების აკრძალვის საკითხის განსახილველად, ხოლო წინასაარჩევნო პერიოდში, – თუკი
მზია ამაღლობელის მომდევნო სასამართლო პროცესი 7 აპრილს, 13:00 საათზე გაიმართება
ბათუმის საქალაქო სასამართლოში ნეტგაზეთისა და ბათუმელების დამფუძნებლის, რეჟიმის პატიმრის, მზია ამაღლობელის სასამართლო პროცესი დასრულდა. სხდომას ესწრებოდა თავად მზია ამაღლობელიც. დღევანდელ
ე.წ პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში უარყოფენ, რომ ყაველაშვილი მოსკოვში აღლუმს დაესწრება
ქართული ოცნების მიერ პრეზიდენტად დანიშნული მიხეილ ყაველაშვილის ადმინისტრაციაში უარყოფენ, რომ ის 9 მაისს მოსკოვში აღლუმზე ჩავა. “დეზინფორმაციაა, მოგონილი ამბავია, დაწერილი
ჩიკვაიძე: დაწესებულებაში შეყვანისას მეც გამაშიშვლეს, ბუქნების კეთებაც მაიძულეს
პატიმრობაში მყოფი ბიზნესმენი გიორგი ჩიკვაიძე აცხადებს, რომ 11 მარტს დაკავების შემდეგ ისიც გააშიშვლეს, ბუქნების გაკეთება აიძულეს, შემდეგ კი სკანერზე გაატარეს.
ოცნება მთავრობის ეფექტიანობის დეპარტამენტს ქმნის
რეჟიმის პრემიერმინისტრის, ირაკლი კობახიძის ინიციატივით, ქართულ ოცნების მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე მთავრობის ეფექტიანობის დეპარტამენტის შექმნის გადაწყვეტილება მიიღეს. ეს ქართული ოცნების მთავრობის
TI მაღალი დონის კორუფციის სავარაუდო შემთხვევების სიას აქვეყნებს
საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველო მაღალი დონის კორუფციის შესაძლო დარღვევებზე ინფორმაციის აქვეყნებს. ორგანიზაციის ცნობით, მათი მიზანია, შექმნან მაღალი დონის კორუფციის სავარაუდო
სახელისუფლებო მედია
პრემიერ-მინისტრის გადაწყვეტილება, შეიქმნას მთავრობის საქმიანობის ეფექტიანობის დეპარტამენტი, არის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილება, რომელიც საშუალებას მისცემს ახლადშექმნილ დეპარტამენტს, რომ გააკონტროლოს სხვადასხვა რგოლის
დღევანდელი დღე ქართველების ერთად დგომის, ღირსებისა და გამარჯვების სიმბოლოდ იქცა – მამუკა მდინარაძე საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერის მამუკა მდინარაძის განცხადება: „დღეს
„ნაციონალური მოძრაობის“ მიერ მარიამ რატიანის ოჯახის ტერორზე: მე არა მაქვს იმის იმედი, რომ ამ საბრალო ქალის და მისი ოჯახის ტრაგედია
მარიამ რატიანის ოჯახი ერთ-ერთი იმათგანია, რომელიც სისხლიანმა ნაცრეჟიმმა დაატერორა, ქონება წაართვა და ბოლომდე გააუბედურა, ჯალათების ადგილი საჯარო სივრცეში არ უნდა იყოს
„ხალხის ძალის“ წევრი დავით ქართველიშვილი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე „ნაცმოძრაობის“ რეჟიმის მსხვერპლის, „იბისის“ სუპერმარკეტების ქსელის თანადამფუძნებლის მარიამ რატიანის ეპიზოდს
მარიამ რატიანის ოჯახი ერთ-ერთი იმათგანია, რომელიც სისხლიანმა ნაცრეჟიმმა დაატერორა, ქონება წაართვა და ბოლომდე გააუბედურა, ჯალათების ადგილი საჯარო სივრცეში არ უნდა