26 წლის ირლანიელი მეკარე კაომინ კელეჰერი უკმაყოფილოა „ლივერპულში სათამაშო დროის სიმცირით, გუნდის გამოცვლა უნდა და „ჩელსი“ მზადაა იმდენივე გადაიხადოს, რამდენსაც ითხოვენ – 40 მილიონ ფუნტი, – იტყობინება Fichajes-ი.
იგივე ინფორმაციას ავრცელებს Metro: „ჩელსიში“ რობერტ სანჩესი და ფილიპ იორგენსენი არადამაჯერებლად თამაშობენ და კელეჰერით ამიტომ დაინტერესდნენ. თუმცა, ტრანსფერის გაჩარხვა ადვილი არ იქნება, ვინაიდან „ლივერპული“ გაყიდვაზე იოლად არ დათანხმდება და თანაც, დარწმუნებული უნდა იყვნენ, რომ მისი სათანადოდ შემცვლელი ეყოლებათ“.
Football Insider-ის მტკიცებით, კელეჰერის გადაბირებას „ბორნმუთიც“ შეეცდება, სადაც ძირითადი მეკარე კეპა არისაბალაგაა და თუ
გუნდმა ევროტურნირებზე გასვლა მოახერხა, კაომინის დამატება უფრო აქტუალური გახდება.
შეგახსენებთ, მერსისაიდულმა კლუბმა მამარდაშვილი 35 მილიონ ევროდ შეიძინა და სეზონის ბოლომდე „ვალენსიაში“ იჯარით დატოვა. თუ ირლანდიელი გუნდიდან წავა, ქართველს ალისონის სახით მხოლოდ ერთი კონკურენტი ეყოლება.