კაპრალი ძიგრაშვილი: ვეტერანები ბოდიშს არასდროს მოიხდიან ოსი და აფხაზი სისხლის მსმელი და ქართველთა მწამებელი სეპარატისტების წინაშე
მე, კაპრალი ძიგრაშვილი ლაშა, 2004-2008 წლებში, ომის მონაწილე ოს სეპარატისტებთან და რუს ოკუპანტებთან, ომის ვეტერანი, ვაცხადებ, რომ ჯერ კიდევ აგვისტოს ომის დაწყებამდე ხსნიდნენ ცეცხლს ქართული სოფლების მიმართულებით, ჯერ კიდევ ომამდე, წინააღმდეგი იყო და არის ქართული არმიის გაძლიერებისა, და ყველაფერს გააკეთებდა და გააკეთებს იმისთვის, რომ არ გაძლიერდეს საჰაერო სივრცის ჩაკეტვა და ქართული ჯარი როგორც სახელმწიფოს სიამაყე და სახე. რუსეთმა დაიწყო შემოჭრა საქართველოში, და დაიწყო ომის პროვოცირება, რაზეც საქართველომ როგორც სახელმწიფომ მტერს დახვდა მტრულად. რუსეთთან არანაირი დიპლომატია არ არსებობს ეს სახელმწიფო არ დაუშვებდა ჯარის მაღალ დონეზე განვითარებას ‼️ვეტერანები ბოდიშს არასდროს მოიხდიან ოსი და აფხაზი სისხლის მსმელი და ქართველთა მწამებელი სეპარატისტების წინაშე” | წერს კაპრალი ლაშა ძიგრაშვილი სოციალურ ქსელში.