ნინო ქურდიანი: 34 წლის თათია ლომინაძე რომ გარდაიცვალა დღეს, ესეც პოლიტიკაა. პოლიტიკაა ის, რომ გენდერულად მოტივირებულ დანაშაულებთან მუშაობის სპეციფიკა აღარ იციან პოლიციაში – ვინც იცოდა, ისიც გააქციეს
ფინანსისტი ნინო ქურდიანი:
34 წლის თათია ლომინაძე რომ გარდაიცვალა დღეს, ესეც პოლიტიკაა.
პოლიტიკაა, რადგან ამ წინასწარგამოცხადებული სიკვდილის ქრონიკაში თათიას არაფერი იცავდა “შემაკავებელ ორდენად” წოდებული ფარატინა ფურცლის გარდა. მისი ყოფილი ქმრის არაერთი მუქარის მიუხედავად სამართალდამცავმა ორგანოებმა არაფერი გააკეთეს მის გადასარჩენად.
პოლიტიკაა, რადგან ორგანიზაციებს, რომლებიც ასეთ მოწყვლად ჯგუფებთან მუშაობდნენ, რუსული კანონის გამო დაფინანსება აქვთ შეწყვეტილი და საკუთარი ინიციატივით რასაც სწვდებიან, იმაზე მეტს ფიზიკურად ვეღარ აკეთებენ. (დიდი მადლობა მათ იმისთვის, რასაც ახერხებენ!)
პოლიტიკაა ის, რომ გენდერულად მოტივირებულ დანაშაულებთან მუშაობის სპეციფიკა აღარ იციან პოლიციაში – ვინც იცოდა, ისიც გააქციეს.
მაიმუნის ხელში ხელყუმბარა კლავს. თანაც კლავს ბრმად და უმისამართოდ.
. . .
26 სექტემბერი: “ახალგაზრდა ქალს ყოფილმა ქმარმა ჯერ დანით მიაყენა ჭრილობა, შემდეგ სახეზე ქიმიური ნივთიერება შეასხა, მერე აალებული ბენზინი ესროლა და ცეცხლი წაუკიდა.
ქალი სასწრაფოს ბრიგადამ თბილისში, ხეჩინაშვილის კლინიკაში გადაიყვანა.”
2 ოქტომბერი: თათია ლომინაძე ხეჩინაშვილის კლინიკაში გარდაიცვალა.