ჩვენთან იყო სხვა რამ, არასამთავრობო სექტორისთვის ლაგამის ამოდება – ალეკო ელისაშვილი “უცხოური გავლენების შესახებ” კანონპროექტზე, რომელიც ევროკომისიამ წარადგინა
ჩვენთან იყო სხვა რამ, პირდაპირ არასამთავრობო სექტორისთვის ლაგამის ამოდება, რომელიც რუსეთშიც გააკეთეს,- ამი შესახებ საპარლამენტო პოლიტიკური ჯგუფის ”მოქალაქეები” თავმჯდომარემ “ღამის კურიერის” ეთერში განაცხადა და უცხოური გავლენების შესახებ” კანონპროექტს გამოეხმაურა, რომელიც ევროკომისიამ “დემოკრატიის დაცვის პაკეტის“ ფარგლებში წარადგინა.
ს თქმით, აღნიშნული კანონპროექტი რუსული და ჩინური გავლენების შესამცირებლად არის შემუშავებული.
” ფარა არის საერთოდ სხვა რამ, ლობიზმის შესახებ ინფორმაცია არის სხვა რამ. აბსოლუტურად სხვა რამეა ევროპარლამენტის ეს კანონპროექტიც – ეს არის კონტრდაზვერვითი კანონმდებლობა, რომელმაც რუსულ და ჩინურ გავლენებს ხელ-ფეხი უნდა შეუმოკლოს. ჩვენთან იყო სხვა რამ, პირდაპირ არასამთავრობო სექტორისთვის ლაგამის ამოდება, რომელიც რუსეთშიც გააკეთეს,”- აცხადებს ალეკო ელისაშვილი.
“ნაცმოძრაობის” მიერ დაზარალებული ბიზნესმენი ჯემალ წიკლაური: 12-კაციან საკანში 52 ვიყავით, გვეძინა მორიგეობით – მე საერთოდ არ მეძინა და მთელი ოთხი თვის განმავლობაში, შეიძლება 3-4-ჯერ მქონდეს ნაჭამი