“ძირძველო ვაკელებო თქვენოგიკვტით მე” – ნინო სტურუა
ჟურნალისტი, ნინო სტურუა:
ზურგს უკან მიზის “გაცნობილებული”, ბოლო დროს ძაააალიან გამდიდრებული, შესაბამისად “გავაკებული” ადამიანი, რომელსაც ძააალიან დიდი ხანია ვიცნობ. აი იმ დროიდან, სანამ სვანეთიდან ვაკეში გადმოცხოვრდებოდა ( ამაში დასაზრახი არაფერია, თემას მოყვა და იმიტომ ვაკონკრეტებ ) და სანამ “ლ”- ს ზომაზე მეტად გაამაგრებდა იმ დროდან კიდე ხოდა რა ხდება ახლა. დაახლოებით 40-45 წუთია “სასტავთან” ერთად, ( ჯერ კიდევ შემორჩენილ ვაკელებს ვგულისხმობ) გეგმავს ტურს სვანეთში! სადაც “არასოდეს ყოფილა და ძააალიან აინტერესებს!!!”
40-45 წუთი ვისმინე სრული მოთმინებით. მაგრამ ტური რომ დაიგეგმა და ტურის მერე ეს “სასტავი” “ბაბუისგან დატოვებულ ფანტანებიან სახლში” დაპატიჟა ყავაზე, სადაც “აუზიც ქონია და ფინური და კიდე მეორე (არ მახსოვს რომელი ) საუნა ჰქონია ზამთარ-ზაფხულ ჩართული” აი იქ მოვტრიალდი! ხოოოოდააა არაფერი მითქვამს დედასგეფიცებით! აი სიტყვაც კი! უბრალოდ მაგრა ვერთობი ისე მიყურებს და ნუ, თითები ვერ გავაჩერე რა თქმა უნდა