“ფსევდო არჩევნებში მონაწილეობას, არ აქვს აზრი” – გუჯა ხოკრიშვილმა გახარიას პარტია დატოვა
ეკონომიკურ და სოციალურ მეცნიერებათა დოქტორი, დიპლომატი გუჯა ხოკრიშვილი, თვითმმართველობის არჩევნებში მონაწილეობაზე განსხვავებული აზრის გამო, პარტია “გახარია საქართველოსთვის” ტოვებს. ის გარემოს დაცვის ყოფილი მინისტრი, რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის ყოფილი მინისტრი და გერმანიაში საქართველოს ყოფილი ელჩია. გამოქვეყნებული აქვს 20-ზე მეტი სამეცნიერო სტატია და კვლევა, მათ შორის ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმების შესახებ ქართულ, ინგლისურ და გერმანულ ენებზე.
„2024 წლის ოქტომბრის არჩევნებში მონაწილეობა მივიღე პარტია „საქართველოსთვის“ სიით. მას შემდეგ, რაც თვითმმართველობის არჩევნებში მონაწილეობაზე დაიწყო მსჯელობა, ჩვენი პოლიტიკური გზები გაიყო და განსხვავებული ხედვები ჩამოყალიბდა. კატეგორიულად წინააღმდეგი ვარ, რომელიმე ოპოზიციური პარტიის თვითმმართველობის არჩევნებში მონაწილეობის. ვერ ვხედავ რეალურ პოლიტიკურ შედეგს ამ პროცესში ჩართვით, გარდა რეჟიმის ნორმალიზაციისა.