“„სოციალური მომსახურების სააგენტოდან“ მომივიდა წერილი, რომ ანას პენსია, 420(!) ლარი შეჩერებულია, რადგან…”
„სოციალური მომსახურების სააგენტოდან“ მომივიდა წერილი, რომ ანას პენსია, 420(!) ლარი შეჩერებულია, რადგან ლიბერთი ბანკის ბარათით ბანკომატიდან არ გამომიტანია ეს თანხა 6 თვის განმავლობაში. ჯერ გაუგებარია, ვინ კითხავს ლიბერთი ბანკს, მე ქეშად დავხარჯავ ბავშვისთვის ამ ფულს, თუ ონლაინ?
ყველაფერი რომ ციფრულია და ლამის ყველა ოპერაცია ონლაინ სრულდება, დაწყებული კომუნალურების გადახდიდან, დამთავრებული პროდუქტების ყიდვით, ლიბერთი ბანკი ითხოვს ქეშად გამოვიტანო ეს 420 ლარი ბანკომატიდან.
ჯერ ვისაც მაგ მთავრობაში გგონიათ, რომ 420 ლარად შეიძლება ადამიანმა იცხოვროს, ამის გამო ამოწყდით და მერე ამ 420 ლარის გამოყენებასაც რომ აპრობლემებთ, ამის გამო არ გაღირსოთ თვეში 420 ლარზე მეტი.
„ლიბერთი“, როცა თავდაპირველად მომეცით ეს ბარათი, რატომ არ მომაწოდეთ ინფორმაცია ამ თქვენი წესის შესახებ? ბავშვს რა უფლებით უჩერებთ პენსიას? ან ამ წერილში რატომ არ წერია, ამის შემდეგ რა უნდა გავაკეთო, ვის მივმართო? ტელეფონის ნომერიც კი არაა მითითებული. ან წინასწარ გაფრთხილების ვალდებულება მაინც გქონდეთ, რომ აი ასეთი დებილური წესი გვაქვს და თუ კიდევ დაარღვევთ, ბავშვს პენსია შეუჩერდება? რაზე ფიქრობთ?
„სოციალური მომსახურების სააგენტო“, რა ნაგვებიც იყავით, ის დარჩით. არაფერი არასდროს თქვენ არ გეშველათ“— წერს ნინო კალანდია სოციალურ ქსელში.