საბანკო ასოციაცია – საქართველოს საბანკო სისტემა დაიცავს აშშ-ის მიერ დაწესებულ სანქციებს
საქართველოს საბანკო სისტემა დაიცავს -ის მიერ დაწესებულ სანქციებს, – ამის შესახებ „ბიზნესპრესნიუსს“ საქართველოს საბანკო ასოციაციაში განუცხადეს.
როგორც ასოციაციაში აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის მიერ 4 პირის მიმართ დაწესებულ ფინანსურ სანქციებთან დაკავშირებით აღნიშნეს, ქართული ბანკები გადაწყვეტილებას საერთაშორისო სანქციების გათვალისწინებით მიიღებენ.
„საბანკო სისტემა საერთაშორისო საფინანსო სისტემის განუყოფელი ნაწილია. ის განუხრელად იცავდა და დაიცავს აშშ-ს, ევროკავშირის და გაერთიანებული სამეფოს მიერ დაწესებულ სანქციებს და გადაწყვეტილებებს მათთან შესაბამისობაში იღებს,“ – განაცხადეს საბანკო ასოციაციაში.
მაკა ბოჭორიშვილი: ვაცნობიერებ თუ რა ვალდებულებები აქვთ ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოების საგარეო საქმეთა მინისტრებს, როდესაც ისინი ერთგვარად ვალდებულები არიან ევროკავშირის გზავნილი თუ ბრიუსელის გზავნილი ასახონ საკუთარ გზავნილებში