რუსეთმა ძებნილთა სიაში შეიყვანა ცენტრალური ბანკის ყოფილი წარმომადგენელი ალექსაშენკო
რუსეთის შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ძებნილთა სიაში შეიყვანა სერგეი ალექსაშენკო, წარსულში ს ბანკის დირექტორის მოადგილე და ფინანსთა მინისტრის ყოფილი მოადგილე – იუწყება რუსეთის მედია 18 ნოემბერს.
ალექსაშენკო აკრიტიკებს ში რუსეთის მიერ წარმოებულ ომს და -ში ცხოვრობს მას მერე, რაც უთანხმოება მოუვიდა პრეზიდენტ ვლადიმირ პუტინის ხელისუფლებასთან. მას უკვე მისადაგებული აქვს “უცხოეთის აგენტის” სტატუსი.
TASS-ის ცნობით, ალექსაშენკოს სახელი -ის ძებნილთა სიას დაუკონკრეტებელი ბრალდებით დაუმატეს. რუსეთის პარლამენტის წევრმა, ვასილი პისკარევმა მიმდინარე კვირაში თქვა, რომ ალექსაშენკო მონაწილეობდა რუსეთის წინააღმდეგ სანქციების შემუშავების პროცესში.
საკანონმდებლო ცვლილებათა პაკეტი, რომლის ამოქმედების შედეგად, არასამთავრობო ორგანიზაციები საჯარო გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში ჩართული აღარ იქნებიან, პარლამენტმა მესამე მოსმენით დაამტკიცა