რუსეთმა ოდესის ოლქზე მასირებული იერიშები მიიტანა – დაზიანდა აზერბაიჯანული კომპანია SOCAR-ის ობიექტი
ღამის საათებში, 18 აგვისტოს, რუსულმა საოკუპაციო არმიამ ოდესის ოლქზე მასირებული იერიშები მიიტანა, რის შედეგადაც ცეცხლი გაუჩნდა აზერბაიჯანულ კომპანია SOCAR-ის ობიექტებს.
საჰაერო განგაში გამოცხადდა კვირას, 17 აგვისტოს, დაახლოებით 23:00 საათზე. მონიტორინგის არხებმა გაავრცელეს ინფორმაცია, რომ შავ ზღვაზე ბევრი „შაჰედი“ გამოჩნდა, რომლებიც შემდეგ ოდესის რეგიონისკენ, მათ შორის ოდესის მიმართულებით გაემართნენ. ცოტა ხანში ოლქის ცენტრის მცხოვრებლებმა გაიგონეს აფეთქებები და ხმები, რომლებიც შვეულსაწინააღმდეგო თავდაცვის მუშაობას ახასიათებს. ქალაქის ნაწილზე კვამლი გამოჩნდა, ხოლო ადგილობრივებმა აღნიშნეს, რომ საკუთარი სახლების მახლობლად ცეცხლს ხედავდნენ.
რეგიონალური საგანგებო სიტუაციების სამსახურის პრესსამსახურის ცნობით, დარტყმების შედეგად საწვავ-ენერგეტიკული ინფრასტრუქტურის ობიექტზე მასშტაბური ხანძარი გაჩნდა.