პროკურატურაში მამუკა ხაზარაძის მიმართ ბრალის წარდგენის პროცედურა მიმდინარეობს
თბილისის პროკურატურაში „ლელო-ძლიერი საქართველოს” ერთ-ერთი ლიდერის, მამუკა ხაზარაძის მიმართ ბრალის წარდგენის პროცედურა მიმდინარეობს.
ის რამდენიმე წუთის წინ, თბილისის საქალაქო სასამართლოში გამოკითხვის ოქმს გაეცნო, რის შემდეგაც, პროკურატურაში გადაინაცვლა.
ხაზარაძემ რამდენიმე დღის წინ, თბილისის საქალაქო სასამართლოში მაგისტრატი მოსამართლის წინაშე ჩვენება მისცა. ის გამოკითხვაზე “ნაციონალური მოძრაობის“ ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე გამოუცხადებლობის გამო დაიბარეს. თუმცა, აღნიშნულზე უარის თქმის შემდეგ, ხაზარაძე სასამართლოში გამოკითხეს.
ცნობისთვის, საგამოძიებო კომისიაზე გამოუცხადებლობა სისხლის სამართლის კოდექსით დასჯადი ქმედებაა და ის ერთ წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ანდა, ჯარიმას ითვალისწინებს.
ანა დოლიძე – მურუსიძე-ჩინჩალაძის დასანქცირება დიდი ბრიტანეთის მხრიდან არის ნაბიჯი ხალხისთვის, ვინც „კლანმა“ დააზარალა – ისინი მოხვდნენ სიაში, სადაც ტერორისტები და „თალიბანის“ ლიდერები არიან