ივანიშვილს თუ დასჭირდება, ძალაუფლების შესანარჩუნებლად, ლუკაშენკოსაც გადაასწრებს ავტოკრატიული რეჟიმით, – ამის შესახებ “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა, პეტრე ცისკარიშვილმა “ტვ პირველის“ გადაცემა “საჯარო პოლიტიკაში“ განაცხადა.
მისი თქმით, თუ ყველა ადამიანი, მათ შორის “ოცნების“ მომხრეები, ან უბრალოდ, ჯერ კიდევ პოლიტიკურ შეხედულებაში გაურკვეველი ადამიანები, კონსოლიდირდება და გაერთიანდება “ეს რეჟიმი დასრულდება“.
საზოგადოების 80 პროცენტი, პირობითად ვამბობ, თუ გაერთიანდება და ამათ წინააღმდეგ აღდგება, როგორც მინიმუმ პროცესს უგულშემატკივრებს, თუნდაც სოციალური ქსელიდან, ეს რეჟიმი დასრულდება, ეს ვერტიკალი ჩამოეშლებათ, ეს მთავრობა აღარ იქნება და დროებითი მთავრობის პირობებში ჩატარდება არჩევნები. ჩვენ არანაირ ახალ არჩევნებზე არ ვთანხმდებით, ჩვენ ვთანხმდებით ახალი არჩევნები მხოლოდ დროებითი, არაქოცური მთავრობის პირობებში ჩატარდეს, ეს არის გამოსავალი, თორე თუ ბიძინას ატარებინებ კიდევ ერთ არჩევნებს, რა მაზოხიზმია, რა აზრი აქვს ამ პუნქტების ჩამოთვლას, – განაცხადა ცისკარიშვილმა.