ირაკლი კუპრაძე: ივანიშვილის რეჟიმი დროს არ კარგავს! დღეს ბრალის წარდგენის შემდეგ, პროკურატურამ მიმართა სასამართლოს აღკვეთი ღონისძიების გამოყენებაზე მამუკა ხაზარაძის წინააღმდეგ
„ივანიშვილის რეჟიმი დროს არ კარგავს! დღეს ბრალის წარდგენის შემდეგ, პროკურატურამ მიმართა სასამართლოს აღკვეთი ღონისძიების გამოყენებაზე მამუკა ხაზარაძის წინააღმდეგ. 13:00 საათი, თბილისის საქალაქო სასამართლო მოსამართლე: არსენ კალატოზიშვილი არცერთი ნაბიჯი უკან!“,- წერს სოცილაურ ქსელში „ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთი ლიდერი ირაკლი კუპრაძე.
პროკურატურა აცხადებს, რომ „ძლიერი საქართველოს“ ერთ-ერთ ლიდერს, ს ბრალდება წარედგინა. საქმე ეხება „ქართული ოცნების“ პარლამენტში ენმ-ის საქმიანობის შემსწავლელი საგამოძიებო კომისიის მიმართვის საფუძველზე პროკურატურის მიერ დაწყებულ გამოძიებას.
უწყება ამბობს, რომ პარლამენტში შექმნილი დროებითი საგამოძიებო კომისიის კანონიერი მოთხოვნის შეუსრულებლობის ფაქტზე მამუკა ხაზარაძეს ბრალდება სისხლის სამართლის კოდექსის 349-ე მუხლით წარუდგინეს.
პროკურატურა აცხადებს, რომ ბრალდებულისთვის აღკვეთის ღონისძიების შეფარდების მოთხოვნით სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავენ, თუმცა აღკვეთის სახე დაკონკრეტებული არაა. სისხლის სამართლის კოდექსის შესაბამისი მუხლი ჯარიმას ან ერთ წლამდე პატიმრობას ითვალისწინებს.