თორნიკე კობერიძე : ბატონ გოგა ხაინდრავას უნდა ვუთხრა, რა მოტივაცია შეიძლებოდა გქონოდათ მაშინ, როცა საქართველოს მე-5 პრეზიდენტს ყვავილებით მიადექით და საქართველოს პირველ პრეზიდენტს, მაგალითად, იარაღით (ვიდეო)
ბატონ გოგა ხაინდრავას უნდა ვუთხრა, რა მოტივაცია შეიძლებოდა გქონოდათ მაშინ, როცა საქართველოს მე-5 პრეზიდენტს ყვავილებით მიადექით და საქართველოს პირველ პრეზიდენტს, მაგალითად, იარაღით და პუტჩით და პუტჩით მოიშორეთ ის ხალხი. […] შუაში მიხეილ სააკაშვილთან თანამდებობაც კი მოიპოვეთ, როცა მიხეილ სააკაშვილს პროდასავლური კურსი ჰქონდა. რად გინდოდათ ეგ თანამდებობა. ასეთი ადამიანები ამას იმიტომ საუბრობენ, რომ ხელისუფლებას კოჭი გაუგორო,” — განაცხადა პარტია “გირჩის” ყოფილმა წევრმა, თორნიკე კობერიძემ “რუსთავი 2-ს” დებატებში.
🔵 პროსამთავრობო ტელეკომპანია “რუსთავის 2-ის” ეთერში დებატები მიმდინარეობს თემაზე “ეროვნული ინტერესები და ევროპული კურსი”.
🔵 გადაცემის სტუმრები არიან: “ოცნების” საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი ირაკლი კირცხალია, პოლიტიკური “მოძრაობა ნეიტრალური საქართველოს” ერთ-ერთი ლიდერი ვატო შაქარიშვილი, “ოცნების” ხელისუფლების მხარდამჭერი რეჟისორი გოგა ხაინდრავა, პარტია “გირჩის” ყოფილი წევრი , ექსპერტი ნოდარ კაპანაძე, პარტია “ხალხის ძალის” წევრი გურამ მაჭარაშვილი, “ნაციონალური მოძრაობის” ყოფილი წევრი ნიკა ობოლაძე და “გირჩის” წევრი ჰერმან საბო.