ზაალ ანჯაფარიძე: ისტერიული აქცია “არა რუსულ კანონს“ რომ საბოლოოდ სქესობრივი ურთიერთობის თავისებურებების პროპაგანდაში გადავიდოდა მოსალოდნელი იყო
ისტერიული აქცია “არა რუსულ კანონს“ რომ საბოლოოდ სქესობრივი ურთიერთობის თავისებურებების პროპაგანდასა და ილია ჭავჭავაძის თუ სხვათა რევიზიაში გადაიზრდებოდა ამ ჭრელი შემადგენლობის მხრიდან, სავსებით მოსალოდნელი იყო – წერს სოციალურ ქსელში ექსპერტი ზაალ ანჯაფარიძე.
მისი თქმით, სხვას არაფერს უნდა ელოდო მათი მხრიდან, ვისაც ცივილურ დისკუსიაში შესვლა არ უნდა.
„ისტერიული აქცია “არა რუსულ კანონს,” რომ საბოლოოდ სქესობრივი ურთიერთობის თავისებურებების პროპაგანდასა და ილია ჭავჭავაძის თუ სხვათა რევიზიაში გადაიზრდებოდა ამ ჭრელი შემადგენლობის მხრიდან, სავსებით მოსალოდნელი იყო. აბა სხვას რას უნდა ელოდო მათი მხრიდან, ცივილურ დისკუსიაში რომ შემოსვლა ცოცხალი თავით არ სურთ
მე არ დავაბინძურებ ჩემს კედელს აქციის ცალკეულ მონაწილეთა იმ ამაზრზენი ფოტოების და პოსტერების გაზიარებით, ვირუსულად რომ ვრცელდება ქსელებში. მინდოდა დამედო გმირთა მოედანზე აქციის მონაწილეთა მიერ დალეწილი ავტობუსის გაჩერების ფოტოც, და კიდევ სხვა ფოტოებიც, მაგრამ გადავიფიქრე. ერთს ვიტყვი, ძააალიაან ნაადრევად მოგიწიათ თვითლუსტრაცია“ – წერს ზაალ ანჯაფარიძე.
ზურაბიშვილმა ესტონეთის პრეზიდენტთან ჩაი დალია, ლატვიის პრეზიდენტთან ერთი ფოტო გადაიღეს კუთხეში, ვნახეთ მათი მიმართვები – მეხუთე პრეზიდენტი, ნომრითაც აფილირებული ხდება „ნაცმოძრაობასთან“
მნიშვნელოვანია, ევროკავშირის წევრი ქვეყნების მთავრობები ბალტიისპირეთის კაპრიზებს არ აჰყვნენ, გაარღვიონ ეს მანკიერი წრე და სწორ გზაზე დააბრუნონ საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობები
მამუკა მდინარაძე „ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთი პირველი პოლიტპატიმარი იყო- ზუსტად 21 წლის შემდეგ, სწორედ მამუკა მდინარაძემ გამოაცხადა ისტორიული გადაწყვეტილება ნაციონალური მოძრაობის აკრძალვის შესახებ