“ვარდების რევოლუციის” შედეგებს უამრავი ადამიანი შეეწირა – ასეთ დროს, “ნაცმოძრაობის” მხრიდან, იუბილეს აღნიშვნა, უბრალოდ, თავხედობაა – ირაკლი კობახიძე
საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერის, ”ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველოს” თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის შეფასებით, ხვალ “ნაციონალური მოძრაობის” მიერ ვარდების რევოლუციის იუბილეს აღნიშვნა, თავხედობაა:
მ” ქვეყანას მოუტანა ადამიანების უფლებების ხელყოფის სისტემური პრაქტიკა, ადამიანების წამების სისტემური პრაქტიკა, ბიზნესის რეკეტი, ტელევიზიების მიტაცება, საქართველოს ტერიტორიების 20%-ის გადაცემა ს ფედერაციისთვის, ს გაყალბება და ა.შ., ეს ძალიან გრძელი სიაა. უამრავი ადამიანი შეეწირა ვარდების რევოლუციის შედეგებს, ასეთ დროს, “ნაცმოძრაობის” მხრიდან ვარდების რევოლუციის იუბილეს აღნიშვნა არის უბრალოდ თავხედობა და მეტი არაფერი,”- აცხადებს საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი, ”ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველოს” თავმჯდომარე .