ეს ფაქტი მოწმობს იმას თუ რაოდენ ფესვგადგმული და მძლავრია “დიფ სთეითი” აშშ-ში
ეს ფაქტი მოწმობს იმას თუ რაოდენ ფესვგადგმული და მძლავრია “დიფ სთეითი” -ში
“ლობისტის ქურქში გახვეულ “დიფ სთეითელ” მექრთამე უილსონს, რომელიც ქრთამად 1000$-საც კი იღებს, სენატში შეაქვს ” MEGOBARI Act”, უფრო სწორად მე ვიტყოდი საქართველოს მიმართ უმადურობის გამომხატველი აქტი, რომელიც სენატის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტმა დახურულ სხდომაზე მიიღო, მაგრამ ამ დოკუმენტმა განსახილვევლად მრავალი თვის მანძილზე გაწელილი კომიტეტები უნდა გაიაროს და მერე კანონად, რომ იქცეს კიდევ რამდენიმე ინსტანცია უნდა გაიაროს. ხოლო საბოლოოდ მას პრეზიდენტმა ტრამპმა უნდა მოაწეროს ხელი, რომელიც უდიდესი ალბათობით არ მოხდება”- წერს ექსპერტი ედიშერ გვენეტაძე “მეგობარი აქტის” მიღების შესახებ.
ექსპერტის თქმით, “ამ ძალის დამარცხება გარდაუვალი ისტორიული კანონზომიერებაა და მას ვერანაირი უილსონ-კუბილიუსები… ვერ გადაარჩენენ”. “ლობისტის ქურქში გახვეულ “დიფ სთეითელ” მექრთამე უილსონს, რომელიც ქრთამად 1000$-საც კი იღებს, სენატში შეაქვს ” MEGOBARI Act”, უფრო სწორად მე ვიტყოდი საქართველოს მიმართ უმადურობის გამომხატველი აქტი, რომელიც სენატის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტმა დახურულ სხდომაზე მიიღო, მაგრამ ამ დოკუმენტმა განსახილვევლად მრავალი თვის მანძილზე გაწელილი კომიტეტები უნდა გაიაროს და მერე კანონად, რომ იქცეს კიდევ რამდენიმე ინსტანცია უნდა გაიაროს.
ხოლო საბოლოოდ მას პრეზიდენტმა ტრამპმა უნდა მოაწეროს ხელი, რომელიც უდიდესი ალბათობით არ მოხდება. თუმცა ეს ფაქტი მოწმობს იმას თუ რაოდენ ფესვგადგმული და მძლავრია “დიფ სთეითი” აშშ-ში. თუმცა საქართველოს დამხობა-დაქცევის წარმომადგენელ მეხუთე კოლონის წარმომადგენლებს და მათ მომხრეებს მკაფიოდ განვუმარტავ, ამ ძალის დამარცხება გარდაუვალი ისტორიული კანონზომიერებაა და მას ვერანაირი უილსონ-კუბილიუსები… ვერ გადაარჩენენ.”- წერს ედიშერ გვენეტაძე.
Previous: მანამ არაფერი ეშველება ამ ქვეყანას ბოლომდე, ვიდრე ეს პარტიები პოლიტიკურ ველს არ ჩამოშორდნენ და ვიდრე გზა არ გაეხსნება ახალ ობიექტურ, ეროვნულ ძალებს და პატრიოტ ადამიანებს, რომ ეს ნიშა დაიკავონ