: დღეს ერთი მასწავლებლის პროცესი გაიმართება. ეს მასწავლებელი არის ცუდად. ძალიან ცუდად და აუცილებლად უნდა გათავისუფლდეს
დღეს ერთი მასწავლებლის პროცესი გაიმართება. ეს მასწავლებელი არის ცუდად. ძალიან ცუდად და აუცილებლად უნდა გათავისუფლდეს.
ჩემი, როგორც მასწავლებლის და მოქალაქის სოლიდარობა ყოველთვის იქნება ადამიანის მიმართ, რომელიც იტანჯება და დღეს ასეთი ადამიანი, მათ შორის, ნინო დათაშვილია“, – წერს სოციალურ ქსელში.
დღეს 12:00 საათზე საქალაქო სასამართლოში ნინო დათაშვილის პროცესი გაიმართება. სინდისის პატიმრის, ნინო დათაშვილის ადვოკატები, ოჯახი და მეგობრები ამბობენ, რომ პენიტენციურ დაწესებულებაში დათაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა მკვეთრად გაუარესდა.
მათი ინფორმაციით, გაცემული სამედიცინო დოკუმენტის თანახმად, გამოვლენილია დიაგნოზი, რაც არ იყო დაფიქსირებული ორი თვის წინ გაცემულ სამედიცინო დოკუმენტში. კერძოდ M50.2. კისრის სეგმენტის მალთაშუა დისკების ცდომები. C5 C6 დისკების თიაქრები, რომელიც საჭიროებს ქირიურგიულ ოპერაციას.
მათივე ცნობით, ნინო დათაშვილს ესაჭიროება ორი ქირურგიული ოპერაცია. სამედიცინო დოკუმენტის თანახმად, პრიორიტეტულად გასაკეთებელია კისრის მალების ოპერაცია.