“ახლა დროა, კობახიძემ პუტინის კარზე ივანიშვილი დაასმინოს” – გიორგი თავდგირიძე –
ივანიშვილების დიდი ოჯახი შიშით, კობახიძეების მცირე კი დიდი იმედებით შეჰყურებებს აშხაბადს. ქართველ პუტინოიდების თანამეგობრობაში შეიძლება ახალი პერსპექტიული ლიდერი გაჩნდეს კობახიძის სახით, ივანიშვილის უნიჭობის კონკურენტი. გააჩნია, როგორ იმუშავა კობახიძეების ხაზმა, კობახიძეების რუსმა კურატორებმა, შეახვედრებენ თუ არა პუტინს, თუნდაც რამდენიმე წამით, უნდაც მხოლოდ ორიოდე ნასროლი სიტყვა ბევრ რამეს ააცხადებს. ივანიშვილის კარზე ბევრი კონკურენტი ჩაძირა, ღარიბაშვილსაც კი გამოუთხარა ძირი, ბევრი იწვალა, მაგრამ ახალი სიმაღლეების დრო მოვიდა, ახლა დროა პუტინის კარზე ივანიშვილი დაასმინოს, დაარწმუნოს კრემლი, რომ არა ივანიშვილი, დიდი ხანია საქართველოში რუსეთის ყველა მტერი განადგურებული იქნებოდა. გასაგებია რა უნდა კობახიძეს, დიდ ღალატში – დიდი გასამრჯელო. რაც შეეხება საქართველოს ინტერესებს, მორიგი სირცხვილი, როდესაც ჩვენ საერთო მტერს ებრძვის, საქართველოს დე ფაქტო მართველი პუტინთან სურათის გადაღებასაც კი არ ერიდება.