ავაგიმიანმა ბათუმის “დინამოს” უარი შეუთვალა
“ჩერნომორეცის” 26 წლის ნახევარმცველმა არტურ ავაგიმიანმა Ua-Football-ს განუცხდა, რომ ზამთარში მისი დამატება ბათუმის “დინამოს” სურდა.
მანვე აღნიშნა, რომ ამ წინადადებაზე უარი განაცხადა, რადგან მთლიანად ოდესურ გუნდზეა კონცენტრირებული და შემდგომ შესაძლო ტრანსფერზე ზაფხულში იფიქრებს.
ავაგიმიანს ასევე უთამაშია “მარიუპოლში”, “ოლექსანდეიასა” და კიევის “არსენალში”. მას უკრაინის მოქალაქეობა აქვს ამ ქვეყნის 17-წლამდელთა ნაკრების ღირსებასაც იცავდა.
ბათუმის გორის დილა ყურადღებით აკვირდება ორიგინალ გორის დილას,იქნებ რამე ხეირიანი ტრანსფერი გააკეთონ და მერე იჩალიჩონ გადაბირებაზე.
Და კიდევ წუწკი მელიებივით ჩასაფრებულები არიან დინამო თბილისის საწვრთნელ ბაზაზე-იქნებ ვინმე გარეთ გამოვიდეს ბაზიდან და გააქანონ ბათუმის პატენტ გორის დილაში.
დილას უჭყავის ფული დინამოზე კარგი ლეგიონერები რო ჩამოყავს? მარტო ოთხი დილას ლეგიონერი ამ ზამთარს წაიყვანა დინამომ. 13 ათას დოლარიან ხელფასზე ფეხბურთელი ვერ მოვიყვანეთო დინამოს პრეზიდენტმა არ თქვა? მაშინ როცა გეილის ხელფასი დილაში 4 ათასი დოლარი იყო და საკმაოდ ძვირადაც გაყიდეს უფასოდ მოყვანილი.